ארבע גדולות, שתי הצגות בערב, צלחת אחת במים
Recent Posts

ארבע גדולות, שתי הצגות בערב, צלחת אחת במים

May 24, 2019

היתה הפסקה ארוכה של חגים ומועדים אבל עכשיו יש הרבה תיאבון לקראת ימי ההכרעה, החל ממוצאי שבת בבריכה האולימפית: אליפות כדורמים 2019. ארבע הגדולות של הענף נפגשות לסדרת חצי גמר ומייד לאחר מכן לסדרת גמר, והכל אינטנסיבי, הכל בשיטה של שני משחקים בלבד, בהצגות כפולות המבטיחות חגיגה של כדורמים בווינגייט.

 

בשעה 19.00 זה מתחיל במוצש עם אסא תל אביב והפועל קריית טבעון. התלאביבים הובילו את הליגה ממש עד המחזור האחרון בו הפסידו להפועל פלרם גוש זבולון ואיבדו את הפיסגה לטובת הגוש. טבעון מגיעה אחרי שהובילה בגמר גביע המדינה מול זבולון, וגם היא הפסידה לבסוף בדרבי הצפוני. אסא וטבעון נטולות זרים אלא אם כן מחשיבים את המתאזרח הוותיק של טבעון, ניקולה גוגיץ, ושתיהן שואפות להעפיל לגמר, אולי גם כדי לנסות ולסגור חשבון עם האלופה המכהנת ומחזיקת הגביע הטרייה מזבולון.

 

בכלל לא ודאי התסריט, אם שואלים את הפועל פתח תקוה, שהתרעננה והתחזקה בפגרה, הן במחנה אימונים ביוון והן בהחתמת שחקן זר חדש. אל הקבוצה של המאמן היווני סוטיריס זומפלאוס הצטרף השחקן הבריטי כריסטופר וואנג, בן 31, ששיחק בעונה שעברה בליגה הסרבית, במועדון  ווי.קיי. נאייס. פתח תקוה סיימה רביעית בליגה אבל עוד לפני תחילת העונה הם הכריזו על שאיפה להעפיל אל סדרת הגמר, לפחות.

 

מנגד, בגוש שומרים על שאיפות בלתי מתפשרות לזלול כל תואר, והם מגיעים עם זר חדש משלהם, שהוחתם אחרי גמר הגביע. מדובר בשוער רוסי בן 22, יורי פוליאקוב, לשעבר בנבחרת הנוער הרוסית, המגיע ממועדון הפאר שטורם מוסקבה, שזכה בעשור שעבר בארבע אליפויות.

 

זבולון ופתח תקוה ישחקו בשעה 20.30, וגם ביום שלישי הקרוב, במשחק מספר 2 ואחרון, הם אחראים על ההצגה השניה (21.30) מייד אחרי משחקן השני והאחרון בסדרת חצי הגמר של טבעון ותל אביב (20.00). 

 

כעבור 48 שעות, ביום חמישי, תיפתח סדרת הגמר בין המנצחות, בעוד שהמפסידות ישחקו בסדרה על המקום השלישי, והכל ייגמר ביום ראשון שלאחר מכן עם צלחת אליפות, דמעות, מדליות, אושר, עצב וכל מה שיש בתפריט של דרמות ספורטיביות בין הטובים ביותר בכל ענף. בהבדל אחד: זומפלאוס (פת) או מושיקו הרשקוביץ (טבעון) או טל גרודמן (זבולון) או בני לנג (אסא), אחד מהם ימצא עצמו בתוך המים עם הבגדים, אמנם בעול כורחו, אבל מאושר עד התקרה של האולימפית.  

 

 

גוש זבולון חוגג עם גביע המדינה 2019. יהיה דאבל?

תמונה: גסטון קוריאל

Share on Facebook
Share on Twitter
Please reload

Netanya, Israel

©2017 by איגוד הכדורמים בישראל