“איתן היה אמיץ בצורה יוצאת דופן“
Recent Posts

"איתן היה אמיץ בצורה יוצאת דופן"

May 7, 2019

טל סנונית, מבכירי ספורטאי ישראל בכל הזמנים, נזכר בחברו להפועל גבעת חיים הגדולה, איתן רותם ז"ל, שנפל בהיתקלות ליד ביירות לאחר שהסתער והשיב אש. איתן בכלל היה צריך להיות 'ספורטאי מצטיין' בצבא כשחקן נבחרת ישראל בכדורמים, בכלל היה אמור להיות בחופשה אבל התנדב ונכנס ללבנון, ובכלל לא היה אמור לצאת לאותו סיור אבל התנדב להחליף חבר עייף.

 

הוא היה צריך להיות בן 58 השנה, איתן רותם ז"ל, אולי אחרי קריירה מרשימה בכדורמים, אולי אפילו באירופה כמו חברו לחדר במסעות הנבחרת, טל סנונית יבל"א, או אולי בכלל אחרי קריירה צבאית עם שלל עיטורים בעקבות מבצעים נועזים. אחרי הכל, כולם מספרים על האומץ המיוחד שהיה לו. אולי בכלל היה רמטכל, ראש המוסד. מי יודע. כל כך הרבה אנשים איכותיים נפלו במערכות ישראל, כל כך הרבה מתוך ענף הכדורמים הקטן והמשפחתי, ואיתן הוא רק דגמא אחת. 

במעילים הצהובים: סנונית מימין, רותם משמאל במסע נבחרת ישראל למוקדמות אליפות העולם באקוודור​

 

המילה "אולי" מטרידה במיוחד במקרה של איתן מהפועל גבעת חיים. הוא לא היה אמור לצאת לסיור ההוא ליד ביירות אחרי מבצע שלום הגליל ב-1982 אבל הוא התנדב להחליף את נהג הסיור שהתלונן על עייפות. הוא בכלל לא היה אמור להיות שם אותו זמן, אלא בבית, בחופשה, אבל הוא לא הצליח לשבת בשקט בבית כשחבריו הצנחנים שם בקו הקדמי, אז הוא עלה על מדים והצטרף. 

 

איתן רותם שני משמאל, טל סנונית שני מימין במסע הנבחרת אל טורניר 8 האומות בנורווגיה

 

ועוד לפני כן, הוא יכול היה לקבל בקלות מעמד 'ספורטאי מצטיין' בצהל ולהיות פול-טיים שחקן כדורמים, אבל הוא ויתר על זה והתנדב לשרת בקרבי. הוא עבר בשלום את המבצע הראשוני עצמו עד ההגעה לכביש ביירות - דמשק, ויצא עם נבחרת ישראל למוקדמות אליפות העולם באקוודור, אבל הראש שלו היה עם החברים בעלי הנעליים האדומות.

 

איתן ז״ל

 

טל סנונית, מבכירי ספורטאי ישראל בכל הזמנים ומכל הענפים, ליגיונר בליגה האיטלקית היוקרתית, משחזר: "איתן היה מוטרד כל הנסיעה. קרוע בין משימת הכדורמים לבין חבריו הצנחנים. הוא לא חש בנוח מכך שהוא נמצא במסע בחו"ל כשהם עדיין שם בעומק לבנון".

 

טל סנונית

Share on Facebook
Share on Twitter
Please reload

Netanya, Israel

©2017 by איגוד הכדורמים בישראל