גביע המדינה בכדורמים, הפועל גוש זבולון בגברים, הפועל פתח תקווה בנשים.
Recent Posts

גביע המדינה בכדורמים, הפועל גוש זבולון בגברים, הפועל פתח תקווה בנשים.

January 23, 2019

דרמה אחרי דרמה בגמר גביע המדינה כדורמים 2019, ובסיום, הפועל פתח תקוה מפתיעה ומנצחת בפנדלים את יקנעם כדי להניף בפעם השביעית בנשים, הפועל פלרם גוש זבולון זוכה בגביע רביעי בגברים אחרי מהפך וניצחון 5-6 על הפועל קריית טבעון.

 

ההצגה הכפולה החלה כשדאבליסטית הנשים, הפועל יקנעם, איבדה תואר אחד למרות שחזרה מפיגור ממש ברבע האחרון, כשליאור בן דוד, עם צמד שערים, קבעה שוויון ויתרון ראשון, 3-4, אבל המלאבסיות כפו הארכה, 4-4 (0-0, 1-2, 1-1, 2-1).

 

הקבוצות ניגשו מייד לפנדלים, וכבר בפנדל הראשון הפתעה, כשנטלי קורצב, עוד לא בת 16, עצרה את זריקתה של בכירת השחקניות בישראל בעשור הנוכחי, קפטנית יקנעם והנבחרת, שונית סטרוגו המנוסה. פת עלתה ל-2-4 וחגגה ניצחון לאחר הזריקה האחרונה של יקנעם אותה ירתה בן דוד לקורה.

 

השוערת קורצב, שנבחרה למצטיינת הגמר: "אני עוד בהלם. הלב שלי קפץ אחרי העצירה מול שונית. התרגשתי מאוד לפני המשחק אבל זה רק הגביר אצלי את האדרנלין והריכוז".

מאמן פת, נועם רוגוב: "כמו להיות בחלום. תכנית המשחק, שהיתה סגירת שחקניות המפתח של יקנעם ומשחק סבלני בהתקפה, עבדה, וגם קצת מזל היה לנו. הייתי גאה בשחקניות שלי גם אם לא היו מנצחות בפנדלים".

 

כבשו לפתח תקוה: כרם נוי 2, מרים בוגצ'נקו 1, הילה פוטוריאן 1. בפנדלים כבשו: כרם נוי, נועה ססובר, הילה פוטוריאן, מרים בוגצ'נקו. יקנעם: ליאור בן דוד 2, שונית סטרוגו 1, יהב פרקש 1. בפנדלים: אביגייל פליקס 1, ענברברנע 1.

 

האלופה המכהנת בגברים, הפועל גוש זבולון, הפסידה בגמר אשתקד בפנדלים מול אסא תא, וגם הערב היא נקלעה לפיגור מול הפועל קריית טבעון. רוני גרוס, חיזוק טרי שנולד בכפר סבא, גדל בטורונטו, שיחק בנבחרת קנדה ובליגה ההונגרית, חולל את המהפך עם שלושער יחד עם גדי הדר בן ה-38, שכבר לא זוכר כמה גביעים הניף עד היום בקבוצות שונות.

 

בסיום, 5-6 (2-1, 2-3, 1-1, 0-1) לגוש בדרבי הצפוני עם הכובשים הבאים: גרוס 3, רדובן לטינוביץ 1, יובל קלרפלד 1, גדי הדר 1. טבעון: דור קוטר 2, תום גרונדלנד 2, איסק רמירז 1.

 

גרוס: "שיחקנו כקבוצה מההתחלה וגם כשפיגרנו האמנו בעצמנו. אני מאושר". המאמן טל גרודמן: "ידענו שיהיו רגעים קשים אבל גם ידענו שנהיה בכושר גופני עדיף ברבע האחרון כי זה משהו שעבדנו עליו. ידענו להתעלות גם עם הרבה אופי בסיום". מאמן טבעון, מושיקו הרשקוביץ: "ברכות לגוש על הזכייה. כיף להיות חלק בארוע כה מושקע ויפה".

 

בשני המשחקים שפטו מתן שוורץ וסטנקו איוונובסקי ממונטנגרו לעיני 800 צופים בבריכה האולימפית שבווינגייט.

 

תמונות המצטיין, המצטיינת והזוכות והזוכים: איגוד הכדורמים

 

 

 

 

 

Share on Facebook
Share on Twitter
Please reload

Netanya, Israel

©2017 by איגוד הכדורמים בישראל