על ראש הגבעה עומדת בריכה
Recent Posts

על ראש הגבעה עומדת בריכה

January 1, 2019

שבוע לאחר ששני בוגרי הפועל בית יצחק כדורמים חגגו סיום קורס טייס קרבי, חגג המועדון זכייה בגביע המדינה לגיל 16. זו השיגרה בבריכה שעל הגבעה אי שם בכפר שבעמק חפר, שסגורה בחורף הקר ומסתפקת בהישגים צנועים בבוגרים אבל מייצרת איכות לספורט הישראלי ולמדינה בכלל  * כתבה שביעית בסדרת "מה כבר 8?" של אתר איגוד הכדורמים עם צמיחת ליגת העל לשמונה קבוצות

 

 

מה שקרה אתמול לא שכיח בספורט בשום מקום על כדור הארץ, כשתואר לאומי מגיע אל כפר של פחות מאלף משפחות, אבל בבית יצחק זה לא חדש: נערי המועדון זכו אמש בגביע המדינה לגילאי 16 חמש שנים לאחר חגיגות הדאבל לגיל 18 בכדורמים. 

 

אז קבוצת הבוגרים של הפועל בית יצחק אמנם לא תסתער העונה על תארים, כי הצעירים מסתערים על יעדים אחרים בהגיעם לגיל 18 ואל הבקום, אבל יש אופק, ובמועדון מבטיחים שביום בהיר אחד גם זה יקרה, וקבוצת הבוגרים תופיע על הבמה המרכזית.

 

כבר משנת 1964, אז הוקמה הבריכה, נוסדה קבוצת ילדים, ובשנות ה-70 היו למועדון כמה מקבוצות הצעירים הטובות בישראל תחת ניהולו של אברהם וולף. בהמשך היתה דעיכה עד כדי היעלמות עד שלפני 14 שנה גוייס המאמן אמיר ויינברג כדי לבנות מחדש.

 

כיום יש כ-150 ספורטאים במועדון, והקבוצות הצעירות מבקרות כמעט באופן קבוע בפלייאופים ובגמרים. מאוחר יותר מתגייסים השחקנים ברובם ליחידות מובחרות בצהל, וממש השבוע סיימו שני שחקני המועדון קורס טייס קרבי. חלק מהשחקנים חוזרים אחרי השירות הצבאי אבל עדיין זה לא מספיק בשביל פיינל 4 ותארי בוגרים. 

 

ויינברג: "אנחנו מתמחים בעיקר בנוער וילדים. גם בסיס הקבוצה הבוגרת הוא הנוער, ואנחנו נותנים לו להשתפשף. ניאבק העונה על המקום הראשון בפלייאוף התחתון של הבוגרים, על המקום החמישי הכללי. פיינל 4 זה יעד עתידי יותר יחד עם מקצוענות מלאה אליה אנחנו שואפים".

 

אגב, חלק מהבוגרים משחקים בקבוצת המשנה בליגה הארצית, שם הם אלופים כבר שלוש שנים ברציפות. הפועל בית יצחק תחזור לארח את משחקי ליגת העל לבוגרים בבריכה המקומית בחודש מארס, כרגיל, בימי שישי (שעה 17.30). בחודשי החורף לא ניתן לשחק בבריכה הפתוחה הממוקמת על גבעה, ואילו הבריכה המקורית שביישוב עומדת לרשות המועדון רק בערב שבת ובמוצאי שבת. 

 

 

רגב גורן, מנהל המועדון: "בשביל להיות בצמרת הבוגרים נדרש תקציב ואנחנו עובדים על כך, אבל קודם כל מצמיחים שחקנים צעירים. אם כל השחקנים המשרתים בקבע היו מגיעים לפעילות סדירה היינו נאבקים על מקומות 4-3 וביום טוב אפילו יותר מזה".

Share on Facebook
Share on Twitter
Please reload

Netanya, Israel

©2017 by איגוד הכדורמים בישראל