איתות מימקא
Recent Posts

איתות מימקא

October 18, 2018

משנה: מה כבר 8? סדרת כתבות לקראת פתיחת ליגת העל לגברים שצמחה ומונה העונה שמונה קבוצות. איתן ירושלים, שביעית ואחרונה אשתקד, מסמנת את הטופ 5 כמטרה עם מחזור שלם של חיילים ששבו משירות קרבי, עם תחרויות שחייה ואולי גם חיזוק אמריקאי בבריכת ימקא המחודשת 

 

לא פחות משבעה חיילים משוחררים מאפסנים את מדי הצבא הקרביים אחרי שלוש שנות שירות חובה קרבי, חוזרים אל בגד המים והכובע של קבוצת איתן ירושלים ומזנקים ביום ראשון  הקרוב אל עונה חדשה עם קבוצת הדגל של המועדון בו צמחו מילדות. 

 

לא פלא שמנהל הקבוצה וחבר הנהלת המועדון גיורא ליס, במצב רוח אופטימי כדי לשחרר את ההצהרה הבאה: "אנחנו הולכים על הטופ 5 של הליגה".

 

קבוצת עיר הבירה סיימה שביעית ואחרונה בעונה שעברה, אבל גם אם המקום השביעי בעונה הקרובה ישדרג אותה בתואר "לפני אחרונה", מכיוון שהליגה הבכירה בישראל התרחבה ומונה כיום שמונה קבוצות, רוצים הירושלמים יותר מזה תחת המאמן החדש אסף דרוק. ביום ראשון תיפתח הליגה עם משחק שהוקדם ממחזור 7 ובו תתארח ירושלים אצל הפועל קרית טבעון (22.00).

 

ליס: "אמנם החיילים לא שיחקו כדורמים בשלוש השנים האחרונות והם מאוד חלודים עדיין, אבל הם צעירים מלאי אמביציות וזהו כבר אלמנט טוב".

 

בנוסף, הקבוצה מחכה לאישור משחק עבור חיזוק אמריקאי, סטודנט שהגיע לעיר במסגרת חילופי סטודנטים והוא שחקן כדורמים. כך גם קבוצת הנשים של המועדון ממתינה לאישור עבור שחקנית משווייץ, אף היא נמצאת בבירה לרגל חילופי סטודנטים ומועמדת לחזק את קבוצת ליגה הארצית לנשים, ליגת המשנה, של איתן ירושלים. 

 

לפני תשע שנים הוקם המועדון הכולל היום קבוצות נוער לגילאים עד 14, עד 16, עד 18, נערות עד 15, קבוצת נשים וקבוצת גברים. בנוסף פועל במועדון בית ספר לכדורמים לילדים בגיל 12-8 ואשר מונה כיום 15 ילדים. 

 

בשנתיים האחרונות מתקיימת פעילות המועדון בבריכת ימקא הממוקמת במרכז ספורט חדיש הכולל חדר כושר בו השחקנים מתאמנים. ליס עצמו, אגב, עוד שיחק בבריכת ימקא ההיסטורית, שהיתה ממוקמת ממש באותו מתחם חדיש של היום. 

 

חוץ מההתחזקות בשחקנים השבים הביתה מהצבא, שחקני ירושלים מחזקים עצמם כבר שנה שניה ברציפות על ידי השתתפות בתחרויות שחייה. ליס: "אנחנו עושים את זה למען האתגר ובכך גם משפרים את מהירות השחייה של השחקנים. אין לנו שחקנים זרים ולא רכש אבל אני מקווה שההופעה שלנו בליגה תהיה טובה ומכובדת יותר העונה".

 

 

 

Share on Facebook
Share on Twitter
Please reload

Netanya, Israel

©2017 by איגוד הכדורמים בישראל