בין שמשית לאליפות אירופה
Recent Posts

בין שמשית לאליפות אירופה

August 26, 2018

בטרם ימריאו אל מחנה מסכם ביוון ומשם אל אליפות אירופה עד גיל 19, השתתפו שחקניות נבחרת ישראל בהפנינג לחנוכת מועדון כדורמים בשמשית שבצפון. לאחר ההישג הענק של הבוגרות, מקום 10 באירופה, ולאחר סימון נקודה נוספת על מפת הכדורמים הישראלי, מסמנים בנבחרת הצעירה מטרה חדשה: טופ 8 ביבשת.

 

 

את הישג השיא של כדורמים הנשים הישראלי, מקום 10 באליפות אירופה, חשוב למנף עבור כל הענף, הן ברמת התשתית של המועדונים והן ברמה ההישגית של נבחרות לאומיות נוספות, וכך התערבבו שני אלמנטים אלה בסוף השבוע בעיירה הגלילית שמשית, שחנכה מועדון כדורמים חדש ביחד עם נבחרת הנערות היוצאת לאליפות אירופה עד גיל 19.

 

שבע שחקניות מאותו סגל ברצלונה 2018 המופלא לא יצאו כלל לפגרת קיץ אלא המשיכו בפעילות על מנת לרשום הישג גם ברמת הג'וניור, ובעוד שבוע ימריאו עם חברותיהן הצעירות אל מחנה אימון ביוון ומשם למדיירה, פורטוגל, מארחת היורו לנערות. 

 

ביום שישי הן השתתפו במשחקי ראווה בבריכת שמשית שבעמק יזרעאל, שם הכדורמים רוצה לסמן עוד נקודה על המפה. חגיגה של ספורט היתה ביישוב הקהילתי, כשרוח הרעננות והתנופה של הישגי הבוגרות נותנת תחושה כי אפשר להגיע רחוק, והכל בכיף גדול של הפנינג קייצי כפי שכדורמים בעצם צריך להיות.

 

רויטל גלוסקא כהן, שהיא גם יור האיגוד וגם תושבת שמשית: "אנחנו עורכים אירועי חשיפה במקומות בהם אנחנו רואים היתכנות של הקמת מועדון חדש וכשיש שיתוף פעולה עם המועצה האזורית והיישוב. שמשית הוא יישוב בעל תרבות ספורט ענפה, ואף מתגוררים בו מספר שחקני עבר של נבחרת ישראל. אנחנו רואים חשיבות רבה בהפצת משחק הכדורמים למקומות חדשים על מנת להביא את החינוך למצוינות של הענף לצד העמקת תשתית הענף".

 

אז אחרי פסטיבל הכדורמים ואחרי המחנה המסכם ביוון, ינסו הנערות שלנו להעפיל אל הטופ 8 של אירופה. ישראל תשחק בבית מול הונגריה, בריטניה וסלובקיה, ומכיוון שהונגריה היא כרגע משוכה גבוהה מאוד, המטרה היא להקדים את שתי האחרות על מנת לסיים לפחות במקום השני בבית ולהעפיל משם למשחק הצלבה על עלייה לרבע הגמר. גם המקום השלישי ישלח אותנו להצלבה אבל מול יריבות קשות כיוון או רוסיה, בעוד שהמקום השני בבית ישלח אותנו כנראה למפגש מול טורקיה או רומניה, נגדן הסיכוי להעפיל לטופ 8 הוא גבוה יותר.

 

דימיטריס מברוטאס, שהוביל את הבוגרות אל העשירייה הראשונה ביבשת, הוא המאמן גם במשימה של הצעירות, והוא אופטימי: "ההכנות היו טובות והשחקניות נמצאות בתהליך של התקדמות מאז אליפות אירופה הקודמת".

 

באליפות אירופה הקודמת לפני שנה, שם עוד שיחקו בקטגוריה עד גיל 17, סיימה ישראל עשירית לאחר הפסד מול אותן סלובקיות שיפגשו בקרוב, בקרב על המקום ה-9, ואילו בריטניה סיימה במקום 7.

 

מברוטאס: "הבנות מנוסות יותר כיום, ובמיוחד שבע השחקניות שהשתתפו בטורניר הבוגרות לאחרונה בברצלונה. ההישג הזה נתן מוטיבציה גדולה יותר, וגם זוהי דרך להשתפר ולעמוד במטרות בעתיד. השחקניות עובדות מאוד קשה. זה עתה סיימנו מחנה אימון באפיקים, שבוע הבא אנחנו ביוון ואני מאמין שהאליפות בפורטוגל תהיה טובה עבורנו".

 

תמונות: יעל אברמסון 

 

 

 

 

 

 

Share on Facebook
Share on Twitter
Please reload

Netanya, Israel

©2017 by איגוד הכדורמים בישראל