ישראל מקום 10 סופי לאחר הפסד בפנדלים מול סרביה
Recent Posts

ישראל מקום 10 סופי לאחר הפסד בפנדלים מול סרביה

July 23, 2018

עכשיו זה סופי: ישראל מקום 10 באליפות אירופה כדורמים נשים. מדובר בהישג שיא של נבחרת נשים ישראלית בספורט אולימפי קבוצתי למעט מקום 8 מתוך 8 נבחרות באליפות אירופה תל אביב 1991 בכדורסל נשים. 

 

למעשה ישראל פספסה היום ביורו 2018 את המקום ה-9 כשנותרו רק 2 שניות לסיום משחק הדרוג 10-9 מול סרביה. ישראל הובילה 3-4 וספגה שער מרחוק, שקבע 4-4 ושלח את השחקניות לפנדלים.

 

השוערת איילת פרס, שהיתה מצוינת במשחק, עצרה שלושה פנדלים, ואמנם ישראל כבר עלתה ליתרון 0-1 בדו-קרב הפנדלים משער של הקפטנית שונית סטרוגו, אבל שאר השחקניות החטיאו וסרביה חוללה מהפך כדי לנצח 1-2 ולסיים במקום 9.

 

פתיחת המשחק של ישרא

 

ל היתה מדהימה, 0-3 עם צמד של סטרוגו ושער של ענבר ברנע, עד שהסרביות ההמומות ייצבו את ההגנה וירדו להפסקת הרבע הראשון בפיגור 3-1. הסרביות השוו ל-3-3 (0-2 ברבע השני) אך ישראל חזרה ליתרון 3-4 עם שער של כרם נוי (0-1 ברבע השלישי), שהחזיק מעמד עד 2 שניות לסיום (1-0 ברבע הרביעי).

 

נבחרת הפרויקט הלאומי לאולימפיאדת פריז 2024 יצאה מאוכזבת מהבריכה בעקבות פספוס הניצחון אבל בסך הכל צריך לזכור כי עצם ההעפלה של נבחרת צעירה זו אל 12 הראשונות באירופה נחשב כהישג, והמקום העשירי הוא בונוס בלתי צפוי מצד השחקניות, שרובן צעירות מאוד, בין הגילאים 16 עד 21. 

 

המאמן דמיטריס מברוטאס: "אני מרוצה אבל יוצא עם תחושת פספוס מהמשחק. אם נסתכל על התמונה כולה הרי שמדובר בהישג גדול עבורנו".

 

השוערת איילת פרס: "זו טבילת אש ראשונה בשבילנו במעמד כזה ונלחמנו בכל הכח. אנחנו עם הפנים אל העתיד".

 

יור איגוד הכדורמים רויטל גלוסקא כהן: "כל הכבוד לנבחרת ולצוות המקצועי. הצלחות רבות עוד מחכות בהמשך. נמשיך לחלום בגדול ולעבוד קשה עבור כל חלום וחלום".

Share on Facebook
Share on Twitter
Please reload

Netanya, Israel

©2017 by איגוד הכדורמים בישראל