אליפות אירופה כדורמים נשים
Recent Posts

אליפות אירופה כדורמים נשים

July 22, 2018

הישג ענק נוסף לנבחרת כדורמים הנשים הרושמת תקדים אחר תקדים. לאחר שהעפילה לראשונה לאליפות אירופה בין 12 הראשונות ביבשת הצליחה ישראל להעפיל אל הטופ 10 של הטורניר המתקיים בברצלונה. בתום משחק דרמטי בבית 1 סיימה ישראל בתיקו 7-7 מול קרואטיה, מדינה שנבחרת הגברים שלה היא אלופת העולם. בכך גם מנעה ישראל דרבי בין סרביה לבין קרואטיה במשחק על המקום התשיעי ביום שני, אז תפגוש ישראל את סרביה ותנסה גם לרשום ניצחון היסטורי במפעל לאחר שהיום השיגה נקודה ראשונה אי פעם ביורו.

 

השוערת איילת פרס היתה המצטיינת במשחק ההפכפך ומנעה בגופה מהקרואטיות לברוח במשחק בו היו חייבות לנצח בעוד שלישראל הספיק תיקו. ישראל ניצחה 0-1 ברבע הראשון, קרואטיה ניצחה 0-1 ברבע השני וחוללה מהפך כשעלתה ליתרון 1-2 וכן ליתרון 2-3 ברבע השני שהסתיים בתיקו 2-2. 

 

הרבע האחרון היה מורט עצבים והסתיים בתיקו 4-4. ישראל כבר הובילה 3-5 ברבע הזה וגם עלתה ל-5-7 אולם קרואטיה השוותה ואף יצאה להתקפה אחרונה שנבלמה אף היא בכוחות האחרונים של השחקניות, רובן צעירות. 

 

כרם נוי בת ה-19, שכבשה את השער הראשון במשחק, סיימה עם שלושער. מרים בוגצ'נקו, רק בת 16, כבשה צמד, הילה פוטוריאן בת ה-18 כבשה שער אחד כמו גם ליאור בן דוד בת ה-20.

 

מצטיינת המשחק, איילת פרס: "הגענו חדורות מטרה למשחק ונלחמנו עד הדקה האחרונה. הוכחנו כי אנו ראויות לטופ 10 של אירופה עם הרבה אופי ונחישות".

 

המאמן היווני דמיטריס מברוטאס: "זהו היום ההיסטורי השני לכדורמים בישראל אחרי היום בו הנבחרת העפילה לאליפות אירופה. אני מברך את השחקניות על ההישג הגדול ואת כל המעורבים בהצלחה הזו".

 

יור האיגוד רויטל גלוסקא כהן: "זו נבחרת מצוינת שרק צריכה להמשיך לעבוד ברצינות ולסגור פערים מהנבחרות החזקות באירופה. ברכות למדינת ישראל ושתמשיך להשקיע כך בספורטאיות שלה. שיחקנו היום מול נבחרת שמופיעה באליפות אירופה כבר פעם שלישית ברציפות".

Share on Facebook
Share on Twitter
Please reload

Netanya, Israel

©2017 by איגוד הכדורמים בישראל