נבחרת כדורמים הנשים נחתה בברצלונה
Recent Posts

נבחרת כדורמים הנשים נחתה בברצלונה

July 12, 2018

נבחרת כדורמים הנשים נוחתת היום בברצלונה לקראת הופעתה ההיסטורית באליפות אירופה שם היא נמנית על 12 הטובות ביבשת. ההישג התקדימי נרשם כבר בניצחון הכפול על פורטוגל בפלייאוף לפני ארבעה חודשים, לאחר ההעפלה מהמוקדמות, וכעת תנסה הנבחרת להאבק על מקום בטופ 10 האירופי.

 

מאז הניצחון המדהים בליסבון, 9-11, שהגיע לאחר ניצחון 10-14 בישראל, התחזקה ישראל עם צנטרית קבוצת ברצלונה המשחקת בליגה ה-2 בספרד, מקנזי מונה האמריקאית, שזכתה במדליית הזהב של המכביה 2013 במדי נבחרת ארהב. העולה החדשה עשויה להוסיף כח רב לצד הקפטנית הוותיקה שונית סטרוגו, אם כי שאר הסגל צעיר מאוד, גיל ממוצע 21, מורכב בעיקר מחיילות ותיכוניסטיות.

 

כדורמים הנשים הוא ענף חדש יחסית. אליפות אירופה הראשונה נערכה באוסלו 1985, והוא נכלל במשחקים האולימפיים החל מסידני 2000. פערי הרמות בין הצמרת העולמית והאירופית לבין היתר הם גדולים, אבל נבחרת ישראל היא פרויקט לאומי של צעירות המכוון לאולימפיאדת פריז 2024 ועל כן הוא נתמך על ידי משרד התרבות והספורט, הוועד האולימפי ואיגוד הכדורמים.

 

ישראל הצעירה לא חולמת להפתיע נבחרת השייכות לחצי העליון של היורו. שש הראשונות מביסות בדרך כלל את כל היתר בהפרשים גבוהים כך שאין מה לבנות על ניצחון בבית המוקדם במשחק הפתיחה בשבת מול איטליה (16.30) מול הנבחרת המעוטרת ביותר בתולדות היורו (ארד ב-2016), או למחרת מול סגנית אלופת אירופה, הולנד. גם יוון, ארצו של מאמן ישראל, דמיטריס מברוטאס, החמישית ביורו 2016, חזקה מאוד.

 

חניכותיו של מברוטאס ועוזרו הסרבי מילוש ברדיץ ינסו להפתיע ביום שני את צרפת ובשבת שלאחר מכן את קרואטיה כדי להעפיל אל משחק הדרוג הסופי על מקומות 10-9.ארבע הראשונות מתוך שש נבחרות הבית המוקדם יעפילו אל רבע הגמר. 

 

יור האיגוד רויטל גלוסקא כהן, שמובילה את הפרויקט: "מדינת ישראל מיוצגת בכבוד על ידי הנבחרת הצעירה הזו שעוד תביא הרבה גאווה לעם".

 

 

 

 

Share on Facebook
Share on Twitter
Please reload

Netanya, Israel

©2017 by איגוד הכדורמים בישראל