הנשים עלו ליורו כדורמים
Recent Posts

הנשים עלו ליורו כדורמים

March 5, 2018

צעד גדול נרשם היום בהתקדמות הפרויקט הלאומי לכדורמים נשים כשהנבחרת ניצחה בפורטוגל והעפילה לראשונה לאליפות אירופה, אל 12 הגדולות של היבשת, שייפגשו בחודש יולי הקרוב בברצלונה, ביורו 2018.

 

ישראל ניצחה 9-11 לאחר שהובילה  לאורך כל המשחק (3-4, 3-4, 2-2, 1-1)בעיר אויראס ולאחר שניצחה בווינגייט 10-14 לפני שבועיים במפגש הראשון של פלייאוף ההצלבה. זו היתה הפעם הראשונה בה עולה ישראל מהמוקדמות אל ההצלבה  וכעת הושלם המהלך ההיסטורי בהעפלה אל היורו עצמו. 

 

בקיץ האחרון נרשם תקדים נוסף בפרויקט, כשנבחרת הקדטיות סיימה עשירית באליפות אירופה עד גיל 17.

 

הקפטנית שונית סטרוגו הצטיינה היום עם 5 שערים, ליאור בן דוד ומריה דסיוס 2, הילה פוטוריאן וענבר ברנע 1.

 

המאמן היווני דמיטריס מברוטאס, שעובד עם הנבחרת פחות משנה וחצי ואחראי על הפרויקט המשותף למשרד הספורט, הוועד האולימפי ואיגוד הכדורמים: "התכוננו טוב למשחק, שהיה שונה מהמשחק בישראל. הבנות נתנו יותר מ-100 אחוז מעצמן. הן ראויות להיות בין 12 הנבחרות הראשונות באירופה. משם הלאה? זה כבר תלוי בהגרלה. כיום להיות בין 8 הראשונות זה בלתי אפשרי עדיין אבל כל מיקום בין 8 ל-12 אפשרי. איגוד הכדורמים וכל הענף התגייס למשימה ונתן תמיכה אדירה לנבחרת. אני מאוד מרוצה היום וגאה בשחקניות".

 

שונית סטרוגו, הקפטנית: "היינו מרוכזות ולא שמענו בכלל את הקהל המקומי שעודד. אנחנו מאוד שמחות היום ומרגישות נהדר לאחר שעבדנו קשה מאוד. היה לחץ גדול לפני המשחק אבל הצלחנו לעשות מה שביקשו מאיתנו. הגענו לפורטוגל עם רעל בעיניים ורצון להלחם מהשניה הראשונה עד האחרונה. הנבחרת הזו צעירה ויכולה להתקדם עוד ולשחק אפילו טוב יותר בעתיד".

 

יור האיגוד רויטל גלוסקא כהן: "יש גאווה עצומה מהנבחרת המופלאה הזו ומהדרך שעשתה. זו רק ההתחלה. אנחנו נהנה מההישג ונמשיך לעבוד קשה ולהתחזק לקראת אליפות אירופה. הכדורמים עלה על המפה ואנו נמשיך להוכיח עצמנו עם הצלחות בעזרת התמיכה של משרד הספורט, הוועד האולימפי, אתנה והיחידה לספורט הישגי. גם הכדורמים מביא היום מתנה למדינת ישראל לכבוד חגיגות ה-70".

 

הנבחרת שיחקה עדיין ללא העולה החדשה מאמריקה, מקנזי מונה, המשחקת כמקצוענית בברצלונה, ואשר ממתינה לאישור יהדותה במשרד הפנים.

 

במקביל, באותו שלב בגברים, הפסידה ישראל היום בווינגייט 11-10 לגאורגיה לאחר שהפסידה בטביליסי בשבוע שעבר 12-1. לישראל: גדי הדר, אור קרן, ניתאי כהן ותמיר פריד 2, אלכס שמויסמן ויריב זוננשטרן 1. 

 

 

Share on Facebook
Share on Twitter
Please reload

Netanya, Israel

©2017 by איגוד הכדורמים בישראל