כדורמים נשים: ישראל ניצחה בווינגייט את פורטוגל 10-14 בהצלבה ליורו 2018 * הגומלין בעוד שבועיים בחוץ
Recent Posts

כדורמים נשים: ישראל ניצחה בווינגייט את פורטוגל 10-14 בהצלבה ליורו 2018 * הגומלין בעוד שבועיים בחוץ

February 18, 2018

נבחרת כדורמים הנשים של ישראל רשמה עוד תקדים הערב. לאחר שהעפילה לראשונה בתולדותיה אל שלב ההצלבה של מוקדמות אליפות אירופה היא רשמה ניצחון ראשון במעמד זה על מנת לעשות צעד חשוב נוסף, 10-14 (2-2, 1-5, 4-4, 3-3) על פורטוגל בווינגייט. בעוד שבועיים יתקיים הגומלין בפורטוגל שם ינסו שחקניות הפרויקט הלאומי של אולימפיאדת פריז 2024 לנצח גם בסיכום הכולל של המפגש הכפול כדי לרשום תקדים נוסף, העפלה לאליפות אירופה שתתקיים הקיץ בברצלונה.

 

כרם נוי העלתה את ישראל ל-0-1, פורטוגל חזרה ל-1-2 אבל זה היה היתרון האחרון של האורחות במשחק. אביגיל פליקס השוותה ל-2-2 וכך הסתיים הרבע הראשון, אלא שישראל כבר היתה בתנופת שיא שהובילה לניצחון 1-5 ברבע השני ויתרון 3-7 במחצית.

 

האורחות בלמו את הנפילה אבל ישראל ידעה לשמור על ההובלה בהנהגת הקפטנית המצוינת, שונית סטרוגו, והשוערת איילת פרס. שני הרבעים האחרונים הסתיימו בתוצאת תיקו, כך שיתרון 4 השערים נשמר עד הסיום, בתקוה כי הוא יספיק גם אחרי משחק החוץ. ישראל כבר עלתה ליתרון 9-14 עם יום התקפה מצוין של נוי ופליקס, אבל התעייפה בהגנה. 

 

 

המאמן היווני של ישראל, דמיטריס מברוטאס: "אני מרוצה וגם מאמין שהנבחרת הזו יכולה לשחק אפילו טוב יותר. נצטרך להיות טובים מאוד בפורטוגל. הבנות באו למשחק היום מלאות אנרגיה כפי שציפיתי מהן".

 

הקפטנית שונית סטרוגו: "עשינו את העבודה ואני מאמינה כי המשימה בפורטוגל אפשרית. הכל תלוי בנו".

 

השוערת איילת פרס: "נתתי כל מה שהיה לי ותכנית המשחק עבדה. השגנו את המטרה להיום ומקווה כי ננצח גם בפורטוגל מבלי לחשוב על להפרש שערים".

 

המבקיעות: שונית סטרוגו 6, כרם נוי 4, אביגיל פליקס 3, נופר הוכברג 1.

שופטות: מאוס (גרמניה), קוניקובה (סללובקיה), 550 צופים בווינגייט

 

תמונות: פטריסיה בן עזרא 

Share on Facebook
Share on Twitter
Please reload

Netanya, Israel

©2017 by איגוד הכדורמים בישראל