אסא תא זכתה בגביע המדינה אחרי פנדלים מול גוש זבולון * יקנעם הביסה את אסא תא בנשים
Recent Posts

אסא תא זכתה בגביע המדינה אחרי פנדלים מול גוש זבולון * יקנעם הביסה את אסא תא בנשים

February 12, 2018

גמר גביע המדינה 2018 ייזכר כאחד הדרמטיים אי פעם בתולדות הכדורמים בישראל. אסא תא הניפה את הגביע בפעם השמינית לאחר קרב פנדלים בו ניצחה 2-4 בתום משחק שהסתיים בתיקו 6-6 לאחר שכבר הובילה 0-5 על הפועל גוש זבולון ברבע השני. ממש ברבע האחרון השווה הגוש ל-6-6.

 

 

"כי אנחנו חיות רעות", הסביר טל גרודמן, מאמן זבולון, את הקאמ-בק המדהים מול אלופת המדינה המכהנת, "ידענו כל הזמן שזו לא היכולת האמיתית שלנו ולא נשברנו".

 

המצטיין של המשחק, שוער אסא אלכס מלכיס, כלכלן בבית השקעות, מודה: "אשקר אם אומר שלא חששתי שאנחנו כבר הולכים לאבד את המשחק. פשוט הפסקנו לשחק אחרי ה-0-5. חשתי שיש לי אחריות כשוער ועודדתי את החברים, אבל חוץ מזה יש לנו אמונה ביכולתנו".

 

יהל מורוביץ להב הבקיע את פנדל הניצחון, שזרק את כל אסא לחגיגה גדולה במים לאחר שגם אורי רז, יריב זוננשטרן וניתאי כהן כבשו בדו-קרב. זבולון מצאה פעמיים את הקורה לצד שתי הבקעות של אור קרן ונמניה פטקוביץ.

 

במשחק עצמו כבשו לזכות חניכיו של בני לנג מאסא: עידו קרן, טיילור לונגו, ניר גרוס, דן ארוס, יהל להב מורוביץ ויריב זוננשטרן. לזבולון, שמפסידה שנה שניה ברציפות בגמר: איגור רג'נוביץ 2, נבו ראובן, אור קרן, יובל קלרפלד, תומר שמויזמן 1.

 

לפני כן בגמר הנשים הניפה הדאבליסטית מאשתקד, הפועל יקנעם, את הגביע בפעם הרביעית, לאחר שהביסה 2-10 את אסא תא, שהפתיעה בעצם העפלתה לגמר. שונית סטרוגו, הקפטנית-עוזרת המאמן-חברתו לחיים של המאמן הסרבי מילוש ברדיץ, היתה גם המצטיינת עם 4 שערים, אותה כמות כמו אביגייל פליקס, בנוסף לשער אחד של אופק גולן ונועה בן דוד. לאסא כבשה שיר אזולאי צמד. 

 

1000 צופים חזו בשני המשחקים בווינגייט, ואת שני המשחקים ניהלו, יורגוס טברידיס היווני, מהשופטים הבכירים בעולם, ומתן שוורץ. 

 

עכשו הכל מוכן והמתח שוב עולה בענף לקראת השבת הקרובה בה תארח בווינגייט נבחרת הנשים את פורטוגל לקרב על כרטיס היסטורי לאליפות אירופה, ונבחרת הגברים תשחק באותו שלב פלייאוף בגאורגיה

 

תמונות: פטריסיה בן עזרא

Share on Facebook
Share on Twitter
Please reload

Netanya, Israel

©2017 by איגוד הכדורמים בישראל