הופעה היסטורית לנבחרת כדורמים הנשים בגביע לן
Recent Posts

הופעה היסטורית לנבחרת כדורמים הנשים בגביע לן

January 31, 2018

 

אות כבוד לפרויקט כדורמים הנשים הלאומי: נבחרת הנשים תופיע לראשונה בין 10 הגדולות באירופה בטורניר גביע לן אותו מארחת יוון בסוף השבוע, ההזמנה לארוע היוקרתי התקבלה בעקבות התקדמות הנבחרות בכל הגילאים. פתיחה קשה צפויה מול סגנית האלופה האולימפית, איטליה.

 

התרגשות גדולה בכדורמים הישראלי עם המראתה של נבחרת הנשים היום, בפעם הראשונה בתולדות הענף, אל טורניר גביע לן, גביע ההתאחדות האירופית. רק עשר נבחרות מתמודדות במפעל יוקרתי זה אליו הוזמנה ישראל בזכות ההתקדמות העצומה של הענף, כל זאת מספר שבועות לפני ההתמודדות הגורלית מול פורטוגל (בית-חוץ) על העפלה היסטורית לאליפות אירופה.

 

יוון מארחת השנה את גביע לן, וכבר במשחק הראשון ביום שישי הקרוב פוגשת ישראל את מדליסטית הכסף האולימפית, איטליה, ובהמשך היום את גרמניה. עוד בבית הישראלי, הונגריה (מקום 4 באולימפיאדה) והמארחת יוון. בבית השני משחקות שאר לביאות אירופה: ספרד, רוסיה, קרואטיה, הולנד, צרפת.

 

נבחרת הנשים פועלת בהדרכת המאמן היווני דמיטריס מברוטאס במסגרת פרויקט לאומי של משרד התרבות והספורט, הוועד האולימפי ואיגוד הכדורמים, כשהמטרה הגדולה היא אולימפיאדת פריז 2024, ובינתיים, היעד הוא יורו 2018 הקיץ בברצלונה. בקיץ האחרון הדהימה הנבחרת עד גיל 17 כשסיימה עשירית באליפות אירופה, וגם הישג זה הוא חלק מהגורמים להזמנת נבחרת הבוגרות לגביע לן.

 

בכנס לן שהתקיים ברומא ייצגו אותנו יור האיגוד רויטל גלוסקא כהן וחבר ההנהלה רועי בן ניסים. בכנס דובר הרבה על קידום הכדורמים באירופה על ידי מיתוג וחשיפה לקהלים חדשים. ישראל יכולה לתרום רבות בחזית הטכנולוגיות ועל  כן רויטל חשפה בפני באי הכנס את המערכות הטכנולוגיות בהן אנו משתמשים כגון playsight, loglig  ועוד, בהן נרשמה התעניינות רבה.

מצלמות playsight יותקנו בקרוב בבריכה האולימפית בווינגייט על מנת לשדרג את ההתמקצעות באימונים.

 

כמו כן נסגרו שיתופי פעולה יפים נוספים עם מדינות מובילות בכדורמים האירופי. נבחרת ספרד הצעירה לנשים תגיע למחנה אימון בקיץ וכך גם נבחרת מונטנגרו בגברים. שיתופי פעולה נוספים נרקמים עם ראטקו רודיץ האגדי.

 

 

נסגרה סופית השתלמות בחסות  LEN, הוועד האולימפי בישראל, בית הספר למאמנים, היחידה לספורט הישגי ואיגוד הכדורמים בתאריכים 13-15/4, שתועבר על ידי שני מאמנים מהמובילים בענף, אלאסנדרו קמפניה, מאמן נבחרת איטליה בעל מספר מדליות אולימפיות, ופול מאטס מאמן נבחרת הולנד לשעבר, שמוביל תוכנית הכשרת מאמנים בכל העולם. 

 

"המעמד שלנו כבר שונה היום באירופה, ללא ספק", אמרה גלוסקא כהן, שהיתה האישה היחידה בכנס ראשי ההתאחדויות הלאומיות ברומא. "הופעה של נבחרת כדורמים ישראלית בגביע לן היתה חלום רק עד לפני שנים ספורות, אבל אנחנו ממשיכות לחלום הלאה, וכך גם כדורמים הגברים שזוכה להתעוררות עם הופעת הנבחרת בשלב ההצלבה בקרוב".

Share on Facebook
Share on Twitter
Please reload

Netanya, Israel

©2017 by איגוד הכדורמים בישראל